Herkese Merhaba

Herkese Merhaba

1200 1600 As Mimarlık

Merhaba, güncellenmiş sitemin içeriğinde yeni kategorimize hoşgeldiniz…

Blog…

Kolektif eserlerimin aşamaları, süreçleri, duyguları gibi birçok güzelliğe de blog kategorimde değineceğim. Blog yazılarımın amacı; hem mimarideki bana hem de sosyal yaşamdaki bana tüm site ziyaretçilerinin ulaşabilmesidir.

Güncelliğe ayak uydurmak zorundayız. İlerleyen teknoloji aynı jenerasyonda olan insanları bile yutup geçebiliyor. Tabi geleneksellikten vazgeçmekten de bahsetmiyorum. İkisinin paralel bir yolculuğu, iş hayatının aynası olduğu kanısındayım.

Güncelleşmekten kastettiğim; iş yaşamında blog ortaya koymanın (blog içerik yazıları) site sahibine daha çok söz hakkı ve ifade özgürlüğü verdiği için birçok dönüşün habercisi olmasıdır. Bu dönüşlerin her zaman portföy ya da iş ile ilgili olmasından değil kastım. Burada kendisini geliştirmek isteyen kişinin alabileceği eleştiri, bu eleştiri ile de vereceği profesyonel cevaptır. İster eseri ile ister proje ile gelişimin bir aşamasına katkıda bulunmasıdır.

İçeriğe gelirsek; başlamadan evvel kendime bir zaman tablosu hazırlıyordum. Çok uzun tutmadan yapı-mimari ilişkilerinden bahsedeyim derken; yok inşaat doğrusu ve yanlışı ile gideyim, yok dergiler ile destekleyeyim deyip durdum. Fakat Blog, öyle bir duruma getiriyor ki günden güne gelişimini kendi sarfına göre; sanki yapının topografik şartlarda bir tipoloji oluşturması gibi kendini oluşturacağına ve yönlendireceğine inandırıyor. Şimdilik tüm ziyaretçilerime, zamanla gelişecek bu blog yazılarıma ayıracakları zamandan dolayı çok teşekkür ediyorum. Haftalık olarak yayınlayacağım bloglarımda görüşmek üzere.

Sevgi ve saygılarımla.
Mimar Nur AS ÖZKAZANÇ